Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу. |
Мектеп: Абылайхан ЖОМ |
||||||||||||||||||||||
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Оспанова К |
||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Электронды кестелердің элементтерін пішімдеу . |
||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.2.2-Электронды кесте элементтерін пішімдеу.
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: электронды кесте элементтері турлерін біледі. Көпшілік оқушылар:Ұяшықтарды пішімдеу тәсілдерін қолдана алады. Кейбір оқушылар: кестеде формулаларды қолданып есептей алады |
||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
· Электронды кесте элементтерінің түрлерін біледі · Пішімдеу терезесін қолданып элементтерді пішімдей алады · Кестеге аңыз ойлап енгізіп формулалармен есептей алады |
||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Формат, ұяшық, шекара, қаріп, сан. Оқылым және жазылым. Формат-формат-format Кесте-таблица-table Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Ақпаратты пішімдеу-Формат ячейки терезесі арқылы орындалады. Ұяшықтарды, ұяшық ішіндегі мәліметтерді өңдеуге болады. |
||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Топта бірлескен жұмыс орнату, бір-бірлерінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім алу |
||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
орыс тілі (бұйрықтар орындалады), математика (формулалар, сандар) |
||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы. |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин
«Бір минуттық әңгіме» әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Пазл әдісі арқылы топтастырамын I-топ: Баған ІІ-топ:Ұяшық
Өткен сабақты пысықтау: «Бір минуттық әңгіме» әдісі Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен қатарға тұрып, жұптық әңгіме жүргізеді. Үйге берген тапсырма туралы әңгімелесулеріне болады немесе жаңа сабақты бекіту мақсатында өз ойларымен бөліседі Оқушылардың жауаптарын фигуралар арқылы бағалау
|
А4 парағы кеспе қағаздар
Смайликтер
|
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин «Адасқан әріптер» әдісі .
7 мин «Жарыс» әдісі
«Сергіту сәті» «Бұрыс немесе дұрыс» әдісі 5мин
10 мин
«Кім жылдам?» |
«Адасқан әріптер» әдісі Оқушылар АКТ-да бірнеше әріптер беріледі. Сол әріптер бойынша сөйлеп құрап тақырыпты ашады. Ауызша мадақтау, ынталандыру
«Жарыс» әдісінде оқушылардың қызығушылын артырамын, тез орындауын Тапсырма1. Жеке жұмыс
Дескрипторлар: · Электронды кесте элементтерін біледі. · Электронды кесте элементтерімен жұмыс істей алады.
Фигуралар арқылы бағалау Сергіту сәті « Бұрыс немесе дұрыс» АКТ-да бірнеше сұрақтар беру арқылы сұрақтардың жауаптарын дұрыс немесе бұрысын анықтау арқылы сергітеді.
Тапсырма 3. Жеке жұмыс. «Кім жылдам?». Оқушылардың шапшаңдылығын анықтаймын
Кәсіпорындағы қызметкерлердің айлық жалақысын есептеңдер.
Дескрипторлар: - Берілген тапсырма туралы аңызды ойдан құрастырып жазады - Жалақыны есептеу формулаларын тауып есептей алады Фигуралар арқылы бағалау |
АКТ
компьютер Оқулық 56-бет
АКТ-да презентация
|
|||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы « Каhoot » әдісі 5 мин
«Басбармақ» әдісі. 5мин |
«Каhoot» әдісі. Сабақты қорытындылау кезінде қолданылады. «Каhoot» қосымшасымен ұялы телефоннан оқушылар тест сұрақтарына жауап беріп, нәтижесін диогностикалық түрде АКТ-дан бақылайды.
«Басбармақ» әдісі. Кері байланыс. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін басбармақтарын көрсету арқылы білдіреді |
|
|||||||||||||||||||||
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||
«Пазл» әдісі арқылы топқа бөлінеді. «Бір минуттық әңгіме» арқылы өткен сабақты сұралады, «Адасқан әріптер» әдісі бойынша тақырыпты ашып аламын, «Жарыс» әдісі арқылы АКТ- да жұмыс істейді «Сергіту сәті» «Бұрыс немесе дұрыс» әдісі арқылы оқушылар сергіп алады, «Кім жылдам» деңгейлік тапсырмалар беру арқылы оқушылардың жылдамдығын тексеремін «Бесбармақ» әдісі, кері байланыс жасату: |
Бағалауды әр тапсырманың соңында фигуралар арқылы бағалап отырамын. Ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру. Ауызша мадақтау, ынталандыру сөзлері арқылы.
|
Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.Көзге арналған жаттығулар. |
|||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
|||||||||||||||||||||||
СКАЧАТЬ/КӨШІРУ
Посмотреть онлайн файл: 7-synyp-saba-zhospary.doc